BIGTheme.net • Free Website Templates - Downlaod Full Themes

Yapı ömrü ve dayanıklılığı açısından en büyük tehdit “su”dur. Yapıya sızan su; yapıların taşıyıcı kısımlarındaki donatıları korozyona uğratarak, kesitlerinin azalmasına ve yük taşıma kapasitesinin ciddi miktarlarda düşmesine neden olur. Ayrıca yapı bileşeni içerisinde su, soğuk mevsimlerde donarak, sıcak mevsimlerde ise buharlaşarak beton bütünlüğünün bozulmasına ve çatlakların oluşmasına yol açar. Bunun dışında zemin rutubeti veya zemin suyu içerisinde bulunan sülfatlar, temel betonuyla kimyasal reaksiyonlara girerek beton kompozisyonunun bozulmasına neden olur. Bu da yapı ömrünü ve dayanımını olumsuz yönde etkiler. Su ayrıca, binalarda insan sağlığı açısından zararlı küf, mantar vb. organik maddelerin oluşumuna da yol açar.

 

Zemin üstündeki yapı elemanlarını; yağış sularının ve asidik atmosfer gazlarının zararlarından; zemin altındaki yapı elemanlarını ise zemin suyu ve rutubetinin zararlı etkilerinden korumak için su yalıtımı yapılır. Etkin bir su yalıtımı için, yalıtım uygulamasının, binanın temelinden çatısına kadar tüm yapı elemanlarını kapsaması gerekir. Zemine oturan döşemeler, balkonlar, dış duvarlar, çatılar ve temel duvarları yalıtıma konu olur.

 I.Yalıtım Örtüleri

-Bitümlü örtüler (Membranlar): Okside Bitümlü Örtüler, Polimer Bitümlü Örtüler (APP/SBS katkılı)
-Sentetik örtüler (Membranlar): PVC, EPDM, TPO, ECB/ECO, vb.

II. Sürme veya Püskürtme Esaslı Malzemeler

-Çimento esaslı malzemeler
-Akrilik esaslı malzemeler
-Bitüm esaslı malzemeler
-Poliüretan esaslı malzemeler

III. Yapısal Su Yalıtım Malzemeleri

-Yapı kimyasalları
-Derz malzemeleri

IV. Enjeksiyon (Poliüretan esaslı) malzemeler

Su yalıtım malzemeleri; kullanım amacı ve uygulanacak bölgeye göre; ortamdaki su basıncına, zeminin yapısına, yapıdan beklenen hareketlere, ürünün üzerine gelecek olası yüklere, iklim koşullarına ve yapıdaki detaylara göre seçilmelidir.

En uygun yalıtım için YAPImall’un uzman su yalıtımı uygulama ekiplerinden destek alabilirsiniz.
YAPImall’un uzman su yalıtımı uygulama ekipleri Teras, Çatı, Cephe, Temel Duvarları, Asansör Kuyuları, Havuz, Gölet ve Barajlarda su yalıtımı ve su kaçaklarını %100 önler.
Detaylı bilgi ve keşif için 0312 354 8076 dan Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.’den veya facebook.com/yapimall’dan bilgi alabilirsiniz.

Bize Ulaşın

Ostim
:
+90 312 354 80 76
 
Saray Keresteciler Şube
:
+90 312 815 13 59
 
:
+90 534 571 89 80
 
:
+90 533 426 22 12
 
:
+90 312 354 80 78
 
  :
Alınteri Bulvarı No:88
Ostim / Ankara / Turkey
 
:
info@yapimall.com.tr